| FAPPZ PEF TF FŽP FLD FTZ IVP | ŠZP ŠLP VS | KTV OIKT SIC KAM | @ | English

Fakulta životního prostředí

O fakultě Katedry a součásti Studium Věda a výzkum Mezinárodní vztahy Aktuality Home
Home
Vizualizace (b)

Home

Aktuality

2.kolo přijímacího řízení

Fakulta životního prostředí vypisuje II. kolo přijímacího řízení do bakalářských studijních oborů. více ... »

Agentura Reuters referuje o projektu FŽP

Agentura Reuters uveřejnila reportáž o projektu Fakulty životního prostředí PTÁCI ONLINE více ... »

První promoce FŽP v talárech

Dne 9. června proběhla historicky první promoce v talárech. více ... »

Pozvánka na ornitologickou konferenci

Pozvánka na ornitologickou konferenci "Každý pták se počítá" pořádanou Českou společností ornitologickou 14.-16.10.2016 v Mikulově. více ... »

Ochrana a obnova divočiny - evropské trendy a jak dál v ČR?

Hnutí DUHA - Friends of the Earth Czech Republic ve spolupráci s Fakultou životního prostředí ČZU v Praze si Vás dovoluje pozvat na mezinárodní seminář. Přijďte zjistit více o evropských trendech a zkušenostech s ochranou a obnovou divočiny a společně se zahraničními a českými experty otevřít diskusi o možnostech rozšíření divoké přírody mimo území národních parků v České republice. Seminář se bude konat dne 28.6.2016 v budově Dřevřského pavilonu (místnost DP 201) od 9:00 hodin. více ... »

Nový projekt Prameny/Springs na FŽP!

Udělení cen děkana FŽP za nejlepší výsledky ve vědě a výzkumu za rok 2015

Ohlasy konference Nature & Culture: Heritage in Context

EHP a Norské fondy

Jako řešitelé projektů v rámci programů EHP a Norské fondy odkazujeme na stránky národního kontaktního místa MF ČR, kde je zveřejněna reakce na množící se zkreslené informace a spekulace ohledně významu a účelu EHP a Norských fondů v ČR. více ... »

Přečtěte si nové číslo časopisu Ptačí svět

Představujeme vám monotematické číslo Ptačího světa z dubna 2016, které je věnované tematice mapování a sčítání ptáků. více ... »

Spustili jsme web PTACIONLINE.CZ

Projekt inteligentních ptačích budek realizovaný Fakultou životního prostředí vyústil ve spuštění webu ptacionline.cz, na kterém najdete videozáznamy z aktuálně probíhajících hnízdění běžných druhů pěvců lokalizovaných v různých částech ČR.
více ... »

Nové video - stavba MCEV II

Podívejte se na časosběr stavby budovy Mezifakultního centra environmentálních věd II (MCEV II), jejíž realizace v areálu České zemědělské univerzity v Praze skočila na konci roku 2015. Budovu sdílejí Fakulta životního prostředí a Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. více ... »

The Baltic University Programme - SAIL 2016 - Call for Students

Výsledky doplňujících voleb do AS FŽP

Pozvánka na křest knihy Filipa Harabiše

Nakladatelství Academia vás srdečně zve na křest knihy Aleše Dolného, Filipa Harabiše a Dana Bárty

Vážky (Insecta: Odonata) České republiky
více ... »

Startuje cyclus filmů VĚDOU POMÁHÁME PŘÍRODĚ

Film "Ptáci on-line" zahajuje projekce dokumentárního cyklu o výzkumných tématech na FŽP ČZU. Seznamte se s prací našich vědců v krátkých filmech v režii Michala Gálika. Komentář namluvil Jan Szymik. více ... »

Seminář Oživení starých odrůd ovocných stromů

18. března 2016 proběhne na FŽP Seminář pořádaný ve spolupráci s Českým svazem ochránců zvířat a Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky. více ... »

Mezinárodní charakter vědecké výchovy na FŽP v roce 2016

Přijímací řízení do doktorských studjních oborů

Fakulta životního prostředí ČZU v Praze vyhlašuje PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ ke studiu v doktorských studijních programech pro školní rok 2016/2017 více ... »

Vyhlášení grantové soutěže IGA 2016

FŽP tradičně organizuje sčítání vodních ptáků

Fakulta životního prostředí ČZU ve dnech 16. a 17. ledna 2016 pořádá rozsáhlé sčítání zimujících vodních ptáků v České republice. více ... »

O Dny otevřených dveří na FŽP byl zájem

22. a 23. ledna 2016 se zájemcům o studium věd úzce spjatých s ochranou životního protředí otevřely prostory Fakulty životního prostředí ČZU. více ... »

Letecká sekce FŽP představila první drony

FŽP rozbalila vánoční dárek v podobě prvních fakultních dronů pořízených v rámci budování Letecké sekce Laboratoře GIS a Dálkového průzkumu Země. více ... »

Michael Komárek jmenován profesorem

11. prosince 2015
Mezi 47 dnes jmenovanými profesory byl i Michael Komárek z FŽP. Jmenovací dekret převzal v pražském Karolinu z rukou ministryně školství. Blahopřejeme! více ... »

Studentka FŽP je vítězkou ankety Sportovec roku ČZU

Studentka FŽP Veronika Vojtová byla oceněna rektorem České zemědělské univerzity za své sportovní výkony. více ... »

Studuj v zahraničí s FŽP

Výběrové řízení ERASMUS+ pro studium v zahraničí v akademickém roce 2016/2017 proběhne 14. prosince ve 13:00 na Z 239. více ... »

Cena Wernera von Siemense 2015 a 6. ročník Mezinárodní Masarykovy konference pro doktorandy a mladé vědecké pracovníky

18. ročník soutěže o Cenu Wernera von Siemense 2015 je zveřejněn v rámci Mezinárodní Masarykovy konference pro doktorandy a mladé vědecké pracovníky. více ... »

Rekapitulace LSFF 2015

Letošní ročník Life Sciences Film Festivalu, který na půdu ČZU přinesl na 140 dokumentů z celého světa, vyhrál americký snímek Na obranu jídla renomovaného režiséra Michaela Schwarze a získal Velkou cenu festivalu. více ... »

Prestižní grant podpoří výzkum na KGEV FŽP

Domingo Martínez-Fernández z Katedry geoenvironmentálních věd FŽP získal na období 20 měsíců prestižní grant Talent Reasearch Programme od Fundacion Séneca. více ... »

Česko-norský projekt FŽP v hledáčku médií

Tým Michaela Komárka a Vladislava Chrastného z Katedry geoenvironmentálních věd vyvíjí společně s norskými kolegy v kraji Finnmark na severu Norska novou metodu stopování rozsahu a zdrojů kontaminace životního prostředí. více ... »

Nová webová prezentace našich profilových výzkumných týmů

V měsíci dubnu 2015 byla spuštěna nová webová prezentace našich profilových výzkumných týmů - Lead research groups.
Úspěchy a zajímavé výsledky našich nejlepších výzkumných týmů můžete sledovat na: http://leadresearchgroups.fzp.czu.cz/ více ... »

Double Degree - ČZU a Cranfield University (UK)

Získej dva magisterské tituly ze dvou univerzit za dva roky studia! více ... »

Virtuální prohlídka FŽP

Prohlédněte si Fakultu životního prostředí více ... »

Sledujte nás na Facebooku a Youtube

Prospěchové stipendium pro studenty

Studenti v prezenčním bakalářském a magisterském programu mohou za vynikající studijní výsledky (do studijního průměru 1,50) získat prospěchová stipendia. Více informací a kritéria naleznete v Nařízení děkana FŽP ČZU v Praze č. 2/2014 více ... »

Grant Norských fondů získaly dva týmy Fakulty životního prostředí ČZU

Dva týmy Fakulty životního prostředí získaly letos v létě podporu tzv. Norských fondů. Celkem 42 milionů korun rozdělených v rámci Programu CZ09 umožní tříletou spolupráci vědeckých institucí Norska a fakulty na pražském Suchdole více ... »

Fakulta životního prostředí je i na Facebooku

 
page foot